Alan Adı Sorgulama

.com Domain

www.

.COM Alan Adı Tescili

.Com uzantılı domain için dijital dünyanın başlangıcı diyebiliriz. İlk olarak 1985 yılında bir bilgisayar firması tarafından tescillenip internet hayatına başlamıştır. “COM” İngilizce’deki “Commercial”, Türkçe anlamıyla Ticari kelimesinden gelmektedir. Dünyada 9 milyondan fazla tescil edilmiş .com uzantılı alan adı yer alıyor ve ve bu sayı her geçen gün artıyor. Jenerik uzantı olarak adlandırılan .com alan adı uzantısını isteyen herkes herhangi bir belgeye ihtiyaç duymadan tescil edebilmektedir.

Com DomainYeni bir com uzantılı domain tescil etmek istediğinizde bu alan adına en az 1 yıl en fazla ise 10 yıl süre ile sahip olabilirsiniz. Alan adınızda en az 3 karaktere izin verilirken en fazla ise 63 karakterden oluşabileceğini unutmamalısınız.  Sizde iş yeriniz veya kişisel bloğunuz için bir com uzantılı domain tescil ederek dijital dünyadaki yerinizi alabilirsiniz.

COM Alan Adı Kayıt Etmek

Diğer alan adı uzantılarına göre com uzantısı daha uzun süredir yayın hayatına devam etmektedir. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, .com uzantılı domainlerin projelendirilmek üzere tescil edildiğini düşünmektedir. Bu yüzden com uzantısı ile oluşturduğunuz web siteleriniz arama motorları tarafından daha hızlı bir şekilde indexlenerek arama sonuçlarında yer alır.Com Alan Adı Kayıt

Bir web sitesi sahibi olabilmeniz için olmazsa olmazların başında alan adı gelmektedir. Eğer firmanız için bir web sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız  .com domain sizin için en iyi seçim olacaktır. Dijital dünyada firmanız için oluşturduğunuz web sitenizde dilerseniz ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilir, dilerseniz online olarak satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bir e-ticaret sitenizin olması işletmenizi 7 gün 24 saat açık olması anlamına gelmektedir. Çok daha fazla müşteriye günün her saati kolaylıkla ulaşabilir ürün ve hizmetlerinizin satışını güvenli bir ortamda hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.