Alan Adı Sorgulama

PageRank Sorgulama

Pagerank nedir?

Pagerank nedir?

Google site sıralaması için bir algoritma kullanır. Pagerank işte bu algoritmayla bağıntılı olarak sahip olduğunuz web sitesine verilen basite indirgenmiş bir puanlama değeridir. Bu sayfa değeri 1-10 arasındadır. Web sitenizde yer alan özgün içeriklerin durumuna, sayfaya verilen bağlantılara, bağlantının verildiği sayfaların ne kadar aktif ve kaliteli olduğuna, sitenin tasarımına ve işleyiş hızına göre bu değer değişir. Google pagerank olarak ifade edilen böyle bir değerlendirmeye gidince sitelerinin değerlendirme puanını yükseltmek isteyen web site sahipleri de backlink verecekleri yaşı büyük siteler aramaya başladı. Ve böylece bir backlink pazarı oluştu. Bu sürecin ardından Google 2014 yılında bu kıstası dikkate almayacağını duyurarak pagerank değerlerini güncellememeye başladı. Yani şu an bu değerlendirme Google’ın kendi içinde sitelerin durumuna göre devam ediyor olsa da kullanıcılara bu sebepten dolayı bir bilgi gösterilmiyor. Kullanıcılar bu durumun üzerine siteleri için pagerank sorgulama yapmak üzere pagerank checker araçlarından faydalanmaya başladılar. Bu şekilde yaklaşık değeri görmeye çalışıyor böylece web siteleri için gerek tasarım ve yazılım gerek seo açısından iyileştirme çalışması yapıyorlar.

Pagerank Sorgulama

Pagerank Sorgulama

Pagerank sorgu yapmak üzere sorgulama aracı kullanan site kullanıcıları, web sitelerinin seo seviyesini yaklaşık değerlerle öğrenerek çalışma yapmaktadırlar. Bu çabanın tek bir sebebi var: Kuşkusuz Google’da ilk sayfada yer almak... Peki Google’da birinci sayfada çıkmak ne demektir? Birinci sayfada çıkmak arama motoruna keyword yazarak aradığı içeriğe gitmek isteyen kullanıcıların ilk sizi görmesi; bir o kadar tıklanma; tıklanmalarla siteye gelen organik trafik demektir. Trafik beraberinde reklam görüntülenmesi getirir. Ve tüm bunlar kazanç sağlar.

Pagerank Checker

Pagerank Checker Nedir?

Pagerank checker yukarıda da ifade ettiğimiz gibi yardımcı bir seo aracıdır. Sitenizin durumunu göstermek üzere Google’ın yaptığına bezer olarak bir değerlendirme sonucu sunar. Siz de bu sayfadan sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Birden fazla site ismi yazarak toplu pagerank sorgulama da yapabilirsiniz.

Bu sayfada yer ala araç ile sorgulama yaparak şu değerlendirme sonuçlarına dair bilgiler alabilirsiniz:

Pagerank Analizi

Pagerank Analizi

Alan adınız ( domain ) ile alt alan adınız ( subdomain ) için toolbarqueries.google.com’daki değerlendirme puanını gösterir.

Alexa Değerlendirmesi

Web sitenizin dünya genelindeki ve Türkiye’deki sıralamasını verir.