Alan Adı Sorgulama

Toplu Domain Sorgula

Domainleri alt alta ya da aralarında boşluk bırakarak yazıp toplu şekilde sorgulama yapabilirsiniz.

Listenizde Türkçe karakter içeren alan adlarına da yer verebilirsiniz.

Bir alan adı almaya karar verdiyseniz bunu tek bir uzantıyla sınırlamak zorunda değilsiniz. Aynı ismi birden çok domain uzantısıyla tescil edebilirsiniz.

Almak istediğiniz alan adının hangi uzantılar için boşta olup olmadığını toplu domain sorgulama ile pratik ve hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Böylece bir an önce harekete geçip başkalarının alan adınızı kullanmasına engel olabilirsiniz.

Özellikle marka isminizin, bilinirliğinden dolayı başkaları tarafından site isminde kullanılarak rant elde etmesini engellemeniz, firmanız için faydalı olacaktır. Bu şekilde başkalarının bu durumdan faydalanmaya çalışmasını, üstelik marka itibarınıza zarar vermesini engelleyebilirsiniz. Böylece lansman için harcadığınız emeği ve büyük harcamaları hibe etmemiş olursunuz.

Toplu Domain SorgulamaJenerik olarak tabir edilen alan adları da aynı şekilde ilgi görmektedir. Kullanımı yaygın olan kelime kombinasyonlarıyla oluşturulmuş site isimleri daha çok ilgi çeker ve daha akılda kalıcıdır. Kullanıcılar sizi daha kolay hatırlar ve sitenizi ara ara ziyaret ederler. Sunduğunuz içeriklerle sanal dünyada popülerlik kazanmış site isminizin farklı bir uzantısını tescil ederek bu bilinirlikten yararlanmak ve sizi taklit ederek ziyaretçilerinizi kendi web sitesine çekmek isteyenler olabilir. Aynı şekilde web site isminizin farklı uzantıları alarak bu durumu da engelleyebilirsiniz.

Ayrıca global alanda ticaret yapan bir firmanız varsa, faaliyet gösterdiğiniz ülkelere ait domain uzantılarını almanız da e-ticaret açısından size fayda sağlayacaktır. Web sitenizi hedef ülkenin uzantısı ile almak arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlar. Böylece web sitenize daha çok ziyaretçi çekebilir ve reklam gelirlerini arttırabilirsiniz.

Örneğin; firmanız Türkiye’de faaliyet gösteriyor ve Türkçe içerikler sunuyorsunuz, .com uzantısıyla yayın yaptığınız bir web sitesiniz var; .com.tr uzantılı olanını da almak sizi arama sonuçlarında daha üst sıralara taşıyacaktır. Diyelim ki İngiltere’ye ve İngilizce bilen kitlelere de yönelik bir ticaret gerçekleştiriyorsunuz bu doğrultuda .co.uk uzantısını da almanız yine hedef kitlenin gerçekleştireceği aramalarda daha üst sıralarda konumlanmanızı sağlayacaktır.

Çoklu domain sorgulama yaparak almak istediğiniz site ismi için boşta olan uzantıları görebilirsiniz.