Alan Adı Sorgulama

Türkçe İsim Tescil

www.
Daha Fazla Göster

Türkçe isim tescil gerçekleştirmek üzere boşluğa bir alan adı girerek domain sorgulama yapın.

Boşta olan domaini ‘tescil edin’ butonuna tıklayarak satın alabilirsiniz


Türkçe İsim Tescil Ederken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Türkçe İsim Tescil

Alan adı tescil ederken noktalama işaretlerini kullanamayız. Alan adımızda ünlem işareti veya virgüle yer verilemez. Böyle bir alan adını sorgulamanız veya isim tescil etmeniz mümkün olmayacaktır. Daha önceki yıllarda ise domainlerimizde Türkçe karakter kullanamıyorduk. Alfabemizde yer alan ğ,ü,ı,ş,ç,ö,o harflerinin yer aldığı bir alan adına sahip olamıyorduk.

Türkçe karakterli alan adları hayatımıza girdikten sonra Türkçe isim tesciline olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Türkçe karakterli domain adresinin diğer alan adlarından bir farkı bulunmamaktadır. Tüm alan adlarında olduğu gibi en az 1 yıl en fazla 10 yıl süre ile tescil etme hakkınız bulunuyor. Sadece DNS yönlendirmeleri ve arama motoru optimizasyonları yapacağınız zaman IDN Çevirici servisini kullanarak alan adımızın ASCII karakter karşılığını öğrenmeliyiz. Öğrendiğimiz ASCII karakter ile DNS yönlendirmelerimizi yapabiliriz. Bunun haricinde herhangi başka bir işlem yapmamıza gerek yok.

Neden Türkçe Karakterli Alan Adı Almalıyız?

Neden  Türkçe Karakter

Türkçe karakterli domainlerimiz arama motorlarında arandığında karşımıza herhangi bir değişime uğramadan çıkar. Eğer Türkiye hedefli veya Türkçe bilen kullanıcıları hedeflediğiniz bir web siteniz varsa Türkçe karakterli jenerik alan adları ile hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

Eğer ileriye dönük yatırım amaçlı domain satın alan biri iseniz Türkçe karakterli isim tescil size avantaj sağlayacaktır. Çünkü hayatımıza yeni girmesiyle yüzlerce jenerik alan adı sahiplerini beklemektedir.

Türkçe Domain Sorgulama

Türkçe isim tescil etmek için ana sayfamızda yer alan domain sorgulama kısmından istediğiniz alan adının müsait olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Eğer sorguladığınız adres daha önce tescil edilmiş ise domain whois sorgulama sayfamızdan da bu adresin kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Zaman kaybetmeden birden fazla alan adı sorgulaması yapmak isterseniz bunun için hazırlanmış olan toplu domain sorgulama sayfasını ziyaret ederek hızlı ve ücretsiz olarak dilediğiniz kadar domain adresini sorgulayabilirsiniz. Domainsorgulama.com size domain tescil hakkında tüm detayları sunmaktadır.